Diskuzní Fórum

Datum: 08.01.2011

Vložil: BERAN

Titulek: Hoax o cenách benzínu a garance za ztrátový bál

Jak se tak dívám, již přes půl roku se na těchto stránkách nic neděje a protože od voleb do voleb je, doufejme, daleko, tak mne napadlo, že vhodnou záminkou pro nové "tříbení názorů" je téma přerozdělování. Jak to souvisí s mým titulkem?

Podstatnou částí ceny benzínu u čerpací stanice jsou daně. Nejen DPH, ale i spotřební daň. Takto vybrané peníze stát více či méně účelně přerozděluje tam, kde to moudré hlavy považují za potřebné. Když přejdu mlčením, že se tak na (co do objemu přerozdělovaných peněz) nejrozsáhlejší korupci podílejí VŠICHNI občané tohoto státu, tak na podobném principu funguje i rozpočet menších jednotek, včetně rodiny nebo TAKu.

Zajímalo by mne tedy, co si myslíte o financování běžného provozu TAKu a jednotlivých akcí, TAKem pořádaných. Na to téma se diskutovalo v minulosti již mnohokrát. Přesto zase uběhla nějaká doba, okolonosti se mění průběžně a mnozí ty staré úvahy již dávno zapoměli.

Tak co vy na to?

Zpět na diskuzi

Kontakt

Pavel Stulík (PaS)

603227967

Rukověť

Portréty lidí z Jedničky najdete na albu níže:

Seznam lidiček Jednicka-2_2015-1.xls  je zaheslován, heslo sdělí PaS mailem, resp. osobně

Nekrolog Tondy Rosického a Hanky Hanákové  najdete po kliknutí na podtržené jméno

Narození Adély Komoňové a Elišky Novotné-Syslové najdete po kliknutí na podtržené jméno

Polárka nás opustila

Vnoučata našich členů Lubora a Ilonky Šmídů, Jitky Warausové a manželů Veselských najdete po kliknutí na podtržené jméno

Historické vítězství Jedničky na Stezce 2017

Jarda Pšenička nás opustil 2017 , Parte , fotografie a video