B) Volby do parlamentu 2010

Datum: 22.05.2010

Vložil: Tonda Rosický

Titulek: Beseda otáčí kormidlem

Vážení a milí,
Na té besedě jsem seděl vedle Pepy. Z druhé strany seděl Jirka Kostrba, kterého jsem už dáv-no neviděl. Bylo moc prima se potkat s lidmi, se kterými jsme si zůstali blízcí nejen zájmem o věc, ale více méně i názory.
S Pepovými názory souhlasím a časem (snad) v podobném duchu rozvedu svou vizi, kterou jsem na besedě presentoval: Islám je nepochybně problém (na besedě došlo více či méně ke shodě na tom, že při vší toleranci musíme jasně stanovit její hranice). Ale tím větším problé-mem je naše vlastní destrukce, tak či onak související s otázkou evropských hodnot.
Nejsem sto teď reagovat – marodění a konec semestru… teď půjdu stříkat stromy, abychom měli jablka… Ale posílám výňatky ze dvou článků, které jsem si v tomto týdnu stáhl z Mladé fronty. Oba se týkají Pepových příspěvků – ten první k tomu odkazu na Frýborta, ten druhý k oněm hodnotám. Je od Dominika Duky v tuto chvíli pražského primase a autor v závěru utí-ká k otázce církve, která jde mimo uváděné myšlenky.
Ale otevírá právě problém, který tak trochu rušil i porozumění na té besedě, totiž otázku víry, náboženství (křesťanství a islámu), ale také církve, sekularismu a ateismu. V souvislosti s tou naší diskusí jsem na to téma začal psát a pokusím se co nejdřív dopsat a poslat. Pokud ne o víkend, pak během týdne.
A ty souvislosti, které jsou otevřeny jsou důležitější (tedy od příští neděle), než ono prosté, koho volit. V pátek a v sobotu to důležité bude.

Ahoj Tonda

Volte plýtvaly
Karel Steigerwald

MF Dnes 8.05.2010
https://mfdnes.newtonit.cz/default.asp?cache=224941
Nestáhl jsem včas, takže odkaz je na elektronický archiv MF Dnes, který vyžaduje heslo. Zo ale snadno získáte, postačí se se přihlásit.

Volič, který nepochopí podstatu státního dluhu, je zcela bezmocný vůči kanonádě primitivní politické reklamy, jejíž ubohost většinu lidí pobuřuje. Ale mediální kejklíři věří, že je účinná a že jí podléhají i ti, kdo na ni nadávají. Kalouskova složenka vyvolala velký rozruch. Většina těch, kdo se veřejně vyjadřují, ji odsoudila jako provokaci, která překračuje meze slušnosti.
Kalouskova složenka říká pravdu. Kdo se podívá na státní rozpočet, může se o tom přesvědčit. Takový dluh tu je a splácí ho nikoliv naši děti a vnukové, na které se otrlejší mohou třeba i vykašlat, nýbrž už teď my všichni. Přesněji, nesplácíme dluh, ale jen úroky z něj! I to si každý ve státním rozpočtu může přečíst.
Přesto je tato přehledná situace předmětem předvolebních bitev. Čísla nic neplatí, lže se z plna hrdla. Zcela podle oblíbené zásady, že fakta neplatí. Když uvážíme, že voliči se mají roz-hodovat v mnohem složitějších tématech, než je celkem jasná výše státního dluhu a podíl poli-tických stran na něm, měli bychom propadnout depresi. Jak se asi voliči vymotají ze záhad fi-nancování zdravotnictví, z problémů s penzemi, s ubohou úrovní práva v republice a z dalších složitých a vážných problémů…
Volič, který nepochopí Kalouskovu složenku, se asi nevyzná v žádném z těch témat, a je tedy zcela bezmocný vůči kanonádě primitivní politické reklamy, jejíž ubohost většinu lidí pobuřu-je. Ale mediální kejklíři věří, že je účinná a že jí podléhají i ti, kdo na ni nadávají.
Kalouskova složenka, celkem přehledný vtip, který někdo může považovat za blbý, jiný za dobrý, ale nikdo za nesrozumitelný, naše voličstvo osvítila ostrým světlem. Jak chce lid, zdroj moci ve státě, o svém státě rozhodovat, když Kalouskovu složenku nepochopil?
Před časem se prodávalo zahradní čerpadlo s tímto návodem: Zásuvku zasuňte do zástrčky. Hadice přišroubujte ke šroubení. Stiskněte tlačítko zapnuto. Přístroj nesmí používat děti do 12 let a ten, kdo nepochopil tento návod. Pro českou politiku je to inspirativní. Kdo nepochopil čerpadlo a Kalouskovu složenku, neměl by mít volební právo.
Ve skutečnosti obsluhu čerpadla až na marginální výjimky pochopí každý, kdo kropí zahradu. Podobně každý občan s volebním právem, až na tytéž výjimky, které nepochopí čerpadlo, po-chopí Kalouskovu složenku. To jen politici ji vřadili do kolotoče předvolebních trivialit a na-vádějí voliče, aby se té složenky chopili jako klacku proti Kalouskovi. Nabízejí lidem lákavé heslo: dluhy ať platí politici, my lidi jsme je nezpůsobili.
Není to pravda. Lidé se státních dluhů dožadují, vynucují si je na vládách všemi prostředky, stávkují, demonstrují, zastavují vlaky a bojují za své domněle oprávněné zájmy. Politiky, kteří nejvíc slibují, nejraději volí. Politici by dluhy nedělali, kdyby se voličů nebáli a kdyby neob-jevili úžasný korupční potenciál v systému, kterému se říká sociální stát, ale kterému by lépe seděl název stát politické korupce. Na toboganu této korupce sedí snad celá politická repre-zentace.
Jestli Kalouskova složenka někoho opravdu poděsila, zaplaťbůh. Ale nevěřím tomu. Lidé mají ze všeho legraci, i z Kalouska. Šklebí se, nadávají a rozhodují se podprahově.
Mně osobně v této zemi schází vize
Dominik Duka, pražský arcibiskup

MF Dnes 21. 5. 2010
https://zpravy.idnes.cz/mfdnes.asp?v=118&r=nazorya&idc=1388795

Co je zarážející v tomhle volebním období, je skutečnost jakési nevyrovnanosti přístupu k zá-sadním problémům společnosti, s nimiž se přece naše země potýká víc než jedno desetiletí. Rozumní a prozíraví lidé upozorňovali už před listopadem 1989 na problémy, se kterými se stát bude muset vyrovnávat. My však stále trochu jako děti reagujeme na momentální situace a nehledíme příliš dopředu. Jako bychom v jakési společenské nedospělosti neuměli být odpo-vědní. Zralost člověka přece souvisí právě s tím, že dovede přijmout odpovědnost. To je pro mne určité kritérium v rozhodování, s kým se chci při volbách spojit. Člověk, který jde k vol-bám, by měl být odpovědný a hledat spojence mezi těmi, kdo o skutečnou odpovědnost usilují.
To, co dnešní společnosti opravdu chybí, je dlouhodobější výhled do budoucnosti. Chcete-li vize. Ta souvisí s vírou. Společnost, která ztrácí víru ve smysluplnost svého konání, důvěru ve svou budoucnost - ta nemůže mít žádnou velkou vizi, ke které by se mohla upínat, pro kterou by mohla žít a něco obětovat.
Ocitli jsme se ve společnosti, kde například rodina přestala fungovat jako místo bezpečí a jasné vyhlídky do budoucna. To se projevuje i v ekonomické oblasti: ekonomika staví úspěšnost na okamžitém zisku, na pětileté návratnosti investic a podobně. I politiky tento přístup přivedl k tomu, že uvažují jen v rámci volebního období. Stav politických stran, tedy jejich krátkodobé politiky, to je jen odraz celkového stavu naší společnosti.
Hlavním nedostatkem naší společnosti je nedostatek statečnosti a odvahy. Odvahy vzít na sebe zodpovědnost, vzít na sebe rizika, tedy umět „rozumně“ riskovat.
Můžeme vytvářet určité semknutí věřících a slušných zodpovědných lidí, tedy nezůstávat jen u osobních individuálních ctností. Musíme spolupracovat na návratu odvahy k odpovědnosti.
Musíme usilovat o čistotu života, čestnost, spravedlivý či svatý život. K tomu však musíme být věrohodní.


Odpovědět

—————

Datum: 30.04.2010

Vložil: pastulik

Titulek: jděte k volbám


dostala se mi pod ruku iniciativa, která by se měla rozšířit mezi lidi, co nechodí k volbám...
jukněte na to: https://www.vymentepolitiky.cz/navod-jak-na-to
Je to jistě podnětné a asi i účinné.
Držme se pohromadě !

Odpovědět

—————

A) Diskusní téma: Politické

Datum: 26.01.2020

Vložil: Jameshycle

Titulek: Утолщения пениса - олеогранулема. Введение геля под кожу пениса. Лечение олеогранулема.

Однако всегда ли в этом есть смысл?

СОЛНЦА СВЕТ СЛЕПЯЩИЙ,

Odpovědět

—————

Datum: 18.01.2020

Vložil: тексты по английскому языку 11 класс биболетова

Titulek: тексты по английскому языку 11 класс биболетова

Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I've been trying for a while but I never seem to get there! Cheers| а

Odpovědět

—————

Datum: 18.01.2020

Vložil: douhicpyj

Titulek: Годнота

Круто, давно искал

Odpovědět

—————

Datum: 16.01.2020

Vložil: Bettynup

Titulek: Woofing Stop - Dog Behavior Tips To Make The Barking Prevent

It's really important to get your puppy conditioned, only to chew within the items you give them. A good history can tell you what kind of the trainer you have. Will what you market make a difference in the lives more?

Odpovědět

—————

Datum: 09.01.2020

Vložil: chackelick

Titulek: Druhé občanství a rezidentura investicemi!

Druhé občanství a rezidentura investicemi! Krátké termíny, oficiální programy, kompletní servis. Grenada, Malta, Portugalsko, Vanuatu, USA atd.
Prostě jdi na <a href=right-invest.com>right-invest.com</a>!

Odpovědět

—————

Datum: 28.12.2019

Vložil: DarioWrego

Titulek: Как сделать дубликат таблетки домофона


<quote>сделать ключ тверь</quote>Есть такая служба доставки домофонных ключей, дёшево и сердито Сервис Knfc можно воспользоваться ключем соседа

Odpovědět

—————

Datum: 21.12.2019

Vložil: Vincentbus

Titulek: Детективное бюро "Чекист"

Профессиональное объединение детективов <Чекист>
Предлагаем Вам полный спектр детективных услуг для физических и юридических лиц.
У нас в команде работают профессионалы самого высокого уровня, самые приятные цены, оперативность.

Сбор любой информации на частных лиц и компании;
Установление точного геолокации, детализация сотовых операторов;
Архивы переписок социальных сетей, e-mail и мессенджеров;
Розыск людей;
Уничтожение компромата в сети интернет;
Аутсорсинг службы безопасности для Вашего предприятия;
Коммерческий шпионаж
Моб телефон: +79859157848 WhatsApp, Telegram, Viber

Наиболее удобный и безопасный способ связи с нами - мессенджеры WhatsApp , Телеграм - Кониденциальность данных - превыше всего.

Не стоит отвечать на данное сообщение. Используйте прямые контакты детективного агентства

Odpovědět

—————

Datum: 21.12.2019

Vložil: Josephcoort

Titulek: Детективное агентство "Chekist"

Детективное агентство <<Чекист>>
Хотим предложить Вам полный спектр услуг детективного агентства для физ. и юр. лиц.
В нашем агентстве работают только профессионалы, приятный ценник, оперативность.

Сбор и анализ информации на частных лиц и компании;
Поиск фактического геолокации, распечатки телефонных переговоров;
Извлечение переписок социальных сетей, электронных почт и Вацап, Телеграм;
Розыск лиц;
Удаление компромата и клеветы в интернете;
Удаленная СБ для Вашего бизнеса;
Конкурентная разведка
Телефон: 7-985-915-78-48 WhatsApp, Телеграм, Вайбер

Наиболее удобный и безопасный способ связи с ДА Чекист - мессенджеры Вацап и Телеграм - мы ценим безопасность Ваших данных.

Не нужно отвечать на данное сообщение. Используйте контакты Агентства

Odpovědět

—————

Datum: 09.12.2019

Vložil: Anthonydaf

Titulek: Официальный больничный лист

<>ольничный лист оформить]<>фициальный ольничный лист]

Odpovědět

—————

Datum: 08.12.2019

Vložil: Brianevame

Titulek: Сплошной обман, предназначенный для хищения денежных средств

Сплошной обман, предназначенный для хищения денежных средств клиентов
Всем доброго времени суток! Необходимо предупредить о <>ензура]компании, которая работает в связке с несколькими консультационными центрами по Москве и не только. Менеджеры консультационных центров упорно и очень настойчиво уговаривают внести неподготовленных клиентов деньги на «личный счёт», оперируя посулами о большой и гарантированной прибыли, выдаче всех документов - от договора до платежно-кассовых. Но! Это все только ДО внесения денежных средств. Как только клиент вносит денежные средства, он теряет над ними контроль. Его менеджер на просьбы вывести средства уже не реагирует, а наоборот уговаривает внести большее количество денежных средств. Если клиент отказывается, и четко намерен произвести вывод, особенно, если он знает, как это сделать - то ему очень быстро - в течение очень короткого времени рисуется слив, иногда делается это в течении примерно 15 минут, пока клиент не успевает добраться до компьютера и грамотно оформить заявку на вывод. Очень частые случаи слива средств в ночные часы, когда клиент спит, и не может заблокировать торговлю. Если клиенту не объяснили КАК правильно делать заявку на вывод средств, где и что отключить и заблокировать, эту нужную информацию клиенту намеренно не рассказывают, ему обнуляют счёт в течении примерно 2х месяцев, но как правило быстрее. Каждая история клиента - прямое доказательство продуманной <>ензура]схемы - сначала человеку говорят одно - сулят гарантированную прибыль, обещают сохранность вложенных средств и их страховку, обещают, что все будет удобно для клиента и прочие обещания надежности всего для клиента и гарантии. На деле, когда клиент переведёт денежные средства, вывести их ему уже не дают! Не редки случаи, когда клиенты, не зная как сделать заявку на вывод, просят помочь вывести средства, но им ни в коем случае этого не дают. Как в моем личном случае - менеджер Фридман (в прошлом по паспорту, а новым клиента представляющимся уже), даже пошёл на обман- когда я настоятельно уговорила принять меня в офисе для оформления заявки на вывод средств - он все время бегал куда-то с телефоном, и после сказал, что он сделал заявку на вывод, хотя по времени это было невозможно. И даже не дал заполнить реквизиты для вывода, и сославшись на срочную занятость, выпроводил из офиса. Через неделю выяснилось, что заявки на вывод моих денежных средств конечно не было... а менеджер перестал выходить на связь... у всех клиентов алгоритм обмана подобный - упорные уговоры, дорогая атрибутика, грамотная терминология - для замыливания глаз и введения в заблуждение клиентов- как только клиент переводит деньги, его пытаются путём показа небольшой прибыли, которую не выводят, а используют для убеждения клиента внести ещё большую сумму. Если клиент отказывается, ему без всякого его участия обнуляют счёт и ставят перед фактом отсутствия денежных средств на «его счету». На самом деле деньги даже не выводятся на рынок, а остаются на подконтрольных счётах компаний. Клиенту после обнуления или предлагается ещё внести средства или прощаются, предоставляя ему кучу ложной информации с целью отвадить, претендующего на возврат своих денежных средств, клиента. Почитайте другие отзывы о компании - есть сайты, где оставляют реальные отзывы клиентов, а не проплаченные штатных пиарщиков, предназначенных для введения в заблуждение. Будьте бдительны и осторожны! - ни в коем случае не отдавайте представителям свои деньги, сначала почитайте по-больше информации об этой компании и отзывы о ней. Также выясните - есть ли лицензия ЦБ у компании для законной брокерской деятельности. А ни при каких обстоятельствах свои деньги не отдавайте! Иначе вы их просто потеряете!

Odpovědět

—————

Kontakt

Pavel Stulík (PaS)

603227967

Rukověť

Portréty lidí z Jedničky najdete na albu níže:

Seznam lidiček Jednicka-2_2015-1.xls  je zaheslován, heslo sdělí PaS mailem, resp. osobně

Nekrolog Tondy Rosického a Hanky Hanákové  najdete po kliknutí na podtržené jméno

Narození Adély Komoňové a Elišky Novotné-Syslové najdete po kliknutí na podtržené jméno

Polárka nás opustila

Vnoučata našich členů Lubora a Ilonky Šmídů, Jitky Warausové a manželů Veselských najdete po kliknutí na podtržené jméno

Historické vítězství Jedničky na Stezce 2017

Jarda Pšenička nás opustil 2017 , Parte , fotografie a video